18 травня – День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу сталінським режимом

CiuNh5WXIAYM6jn

72 роки тому радянська влада депортувала 180 тися кримських татар. У цей день перші ешелони с кримськими татарами рушили з Криму до Середньої Азії. Всього протягом трьох діб тоді примусово вивезли близько 180 тисяч людей, половина депортованих загинула дорогою або у перші місяці заслання…

“Сьогодні Крим, внаслідок збройної агресії, окупований Російською Федерацією і кримськотатарський народ – корінний народ Кримського півострова – знову зазнає репресій: кримських татар всіляко переслідують за етнічною ознакою, за релігійною приналежністю, за політичні погляди, за симпатії до України і українців.

Україна і українці пам’ятають, що у 2014 році, під час окупації Криму Російською Федерацією, кримські татари проявили солідарність з українським народом.

Україна і українці знають, що виступаючи проти окупаційного кремлівського режиму, кримські татари щодня наражають себе на небезпеку стати побитими, скаліченими, викраденими, опинитися у в’язниці, “пропасти без вісти” і навіть бути позбавленими найдорожчого – життя.

Україна і українці цінують, що саме кримські татари сьогодні – на вістрі боротьби за повноцінне повернення Криму до багатонаціональної української родини – України.
І тому ми зобов’язані їх підтримати в цій нашій спільній боротьбі, в чергове підтвердивши усьому світові, що ми з ними – разом.

Тому що злочини перед багатостраждальним кримськотатарським народом не повинні бути забутими, а біль кримськотатарського народу – це біль усієї України.
Ми – сумуємо. Ми – пам’ятаємо. Крим – це Україна